تبلیغات
Above & Beyond are my favorite Trance DJs

Surgical Technology Students
Welcome my friends,enjoy. Please read some of the topics which are put at the blog by us
Your poll
کدوم یکی از آهنگ ساز های زیر رو میپسندید-امیدوارم اسمشون به گوشتون خورده باشهبا توجه به اینکه همه ما افراد بسیاری را در پیرامون خودمان میشناسیم که از دردهای مزمنی نظیر آرتروز، دیسک گردن، دیسک کمر، میگرن و... رنج میبرند تصمیم گرفتم تا برای آشنایی شما عزیزان با یکی از بهترین روشهای درمانی این دردها که شاید در کشور ما تا حدودی ناشناخته باشد (روش مگنتولیزرتراپی) بگویم. امیدوارم که با خواندن این ایمیل هم اطلاعات مفیدی کسب کنید و هم اگر در اطراف خود کسانی را میشناسید که مبتلا به چنین بیماریهایی هستند آنها را برای استفاده از این روش راهنمایی کنید.

مگنتولیزرتراپی

امروزه در درمان بسیاری از بیماریها از روش های جایگزین مانند طب سوزنی، هومیوپاتی (طب کل نگر)، کایروپرکتیک (درمان با استفاده از مانورها و حرکات خاص) و داروهای گیاهی و... استفاده میشود تا جلوی عوارض و صدمات ناشی از درمان به روش طب کلاسیک (استفاده از داروهای شیمیایی و جراحی) کاسته شود.

از حدود 40 سال پیش در شوروی سابق از لیزر در درمان بیماریها استفاده کردند که بتدریج با تکمیل این علم نتایج شگفت آوری حاصل شد. در کنار آن استفاده از مغناطیس که ریشه در طب باستان دارد با کشف خاصیت electro pulsemagnetic اثر بخشی آن در خصوص بیماریهایی که طب کلاسیک در درمان آن موفقیت کافی نداشت مشخص گردید. با اقبال مجامع پزشکی دنیا به این روش هر روز بیش از پیش راجع به آن بحث میشود. دانشمندان با به کارگیری توانایی های لیزر و مغناطیس و ترکیب آن دو با یکدیگر به تکنولوژی و روش درمانی نوینی دست یافتند که آن را مگنتولیزرتراپی میگویند.

مگنتولیزرتراپی روشی است که در آن با استفاده از لیزر و میدان مغناطیسی، سعی شده است تا فعالیت مختل شده سلول را به وضعیت عادی برگردانند. اساس درمان در این روش بر روی سلولها بوده بطوریکه اختلال عملکرد سلول بیمار، در این روش اصلاح شده و سلول به تدریج به فاز فعالیت فیزیولوژیکی خود برگشته و مشکل بیمار بصورت ریشه ای درمان میشود. به همین دلیل برای درمان بیماری نیاز به جلسات مکرر می باشد تا در هر جلسه قسمتی از اختلال عملکردی سلول برطرف شود و بافت وضعیت فیزیولوژیکی خود را بازیابد. طیف وسیعی از بیماریها در روش مگنتولیزرتراپی قابل درمان می باشد که در دنیا در حال انجام است مانند:

·        بیماریهای گوش و حلق و بینی

·        بیماریهای زنان

·        دردهای عضلانی و استخوانی

·        بیماریهای مفاصل

·        بیماریهای قلب و عروق

·        و...

استفاده از این روش بجز در چند مورد محدود هیچگونه منع مصرف (کنتراندیکاسیون) ندارد و تقریباً برای همه بیماران قابل استفاده است. لازم بذکر است بدون عارضه بودن این روش درمانی، مورد تائید مجامع علمی از جمله FDAو CE و سازمان بهداشت جهانی قرار گرفته است.

 

 

مگنتولیزرتراپی در ایران

تکنولوژی و دانش این روش درمانی از حدود 6-7 سال پیش در کشور ما وارد شده است که آنهم در کل کشور به تعداد انگشتان دو دست نمی رسد. در تهران "مرکز جامع پزشکی توانبخشی جسمی حرکتی شفا" مرکزی است که به عنوان نمونه میتوان به آنها اشاره نمود. مرکز توانبخشی شفا به طور اختصاصی برای این منظور فعالیت میکند و فعالیت اصلی آن روش مگنتولیزرتراپی است اما مراکزی هم هستند که در کنار دیگر خدمات پزشکی که ارائه میکنند از این روش هم تا حدودی (بسته به نوع امکاناتشان) استفاده میکنند. بنابراین می توان گفت مرکز توانبخشی شفا به طور تخصصی تر روی این روش تمرکز دارد و از این جهت بر دیگر مراکز ارحجیت دارد. به هر حال این دانش هم اکنون در کشور ما نیز وارد شده است اما نه در تمامی حیطه کاربردی آن بلکه گستره آن، بیمارانی که بیشتر در بیماریهای روماتولوژی، جراحی اعصاب مثل دیسکوپاتی کمری همراه با درد سیاتیک و بیماران با دیسکوپاتی گردنی همراه با انتشار درد به دستها (سندروم گردنی)، بیماری سندرم کارپال تونل (اختلال در غلاف عصبی عروقی مچ دست همراه با کاهش کارایی انگشتان دست)، ارتوپدی مثل بیماران با مفاصل آرتروتیک بخصوص آرتروز زانو بوده است.
[ 8 خرداد 90 ] [ 23:47 ] [ اقیانوس ]

About blog

Hi, my friends this blog is about Surgical Technology Students classroom problems & programs
I hope U be Ok & glad ,& joy of our blog .
please send your ideas about it(blog) in order to make it better
We're waiting 4 u,never forget us
توصیه میشود هنگام استفاده از بلاگ از موتورهای جستجو گری مانندGoogle Chrome یا Mozilla Firefox استفاده کنید

آدرس های دیگر وبلاگ
www.orkashan89.us.tf
www.orkashan89.net.tf
www.orkashan89.orq.r
www.orkashan89.mihanblog.com
www.orkashan89.edu.tf
این آدرس ها جهت جلوگیری از فیلتر شدن وبلاگ است.
myfacebook20@live.com
abouzar2002@live.com
abouzar_ali@rocketmail.com
abouzar2002@gmail.com
Last topics
The list of last topics
Topics
آمار سایت
بازدیدهای امروز : عزیز دل
بازدیدهای دیروز : عزیز دل
كل بازدیدها : عزیز دل
بازدید این ماه : عزیز دل
بازدید ماه قبل : عزیز دل
تعداد نویسندگان : جیگر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

كد تقویم

كد عكس تصادفی

bahar22

كد پرواز پرندگان

Yahel - Around The World

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست


Top Blog
Abouzar Trance

Create your badge
 خدمات وبلاگ نویسان جوان