تبلیغات
Above & Beyond are my favorite Trance DJs

Surgical Technology Students
Welcome my friends,enjoy. Please read some of the topics which are put at the blog by us
Your poll
کدوم یکی از آهنگ ساز های زیر رو میپسندید-امیدوارم اسمشون به گوشتون خورده باشهدکتر  بای هلونگ که یک جراح ارتوپد چینی است ، در ۱۵ سال گذشته قد حدود ۳۰۰۰ بیمار در سنین ۱۴ تا ۵۵ از ملیت‌های مختلف چینی، آمریکایی، آلمانی و ژاپنی که از کوتاهی خود ناراحت بودند، بلند کرده است . گرچه خبرگزاری فرانسه دکتر بای را مبتکر این روش معرفی کرده است اما مبتکر آن دکتر الیزاروف، ارتوپد مشهور روسی و مبتکر تنها روش جراحی افزایش قد در جهان است.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز   ،   خبرگزاری فرانسه در گزارش گفت : بای که از تکنیکی  که خودش در یک درمانگاه خصوصی در حومه شانگهای ابداع کرده است، استفاده می‌کند، گفت: “من تقریبا در این حوزه صاحب‌نظر هستم.”

* ابداع روش نوین جراحی افزایش قد

او برای بلند کردن قد، در زیر زانو هر دو استخوان درشت‌نی و نازک‌نی را اره می‌کند، بدون اینکه به مغز استخوان دست بزند، و به قول خودش “رویای  بلندقدشدن افرادی را که از لحاظ روانی از کوتاه‌قد بودن رنج می‌برند، تحقق می‌بخشد.

یک هفته پس از عمل استخوان‌ها شروع به می‌کنند. بعد بریس‌های ساخته شده از نیکل و تیتانیوم که هر کدام حدود نیم کیلوگرم وزن دارند، به بخش داخلی ساق‌های بیمار پیچ می‌شود.

بای می‌گوید: “حدود چهار ماه باید بگذرد تا شش تا هشت سانتی‌متر به قد بیمار افزوده شود. پس از این، مدت چهار ماه دیگر باید بگذرد تا استخوان‌ها مستحکم‌تر شوند و بیمار اجازه یابد که راه برود.”

اعمال جراحی برای افزایش طول ساق پا برای اولین بار در دهه ۱۹۵۰ در شوروی سابق و بعد چین رایج شد، اما در برخی اوقات به نتایج مصیبت‌باری منجر می‌شد. در گذشته ساق پا را در سه نقطه می بریدند،و با این کار بافت ظریف مغز استخوان آسیب می‌دید، و از پین (میخ) برای ثابت کردن استخوان استفاده می‌کردند. در برخی موارد یک ساق پا از دیگر کوتاه دیگر می‌ماند و و عفونت هم شایع بود.

به گفته بای امروزه این عمل بی‌خطر است. به جای کشش دادن روزانه پا به اندازه ۱ تا ۱٫۵ میلی‌متر در روز در گذشته، او با سرعتی نصف این مقدار، پا را تحت کشش قرار می‌دهد.

 بای که برای انجام این عمل ۷۵۰۰۰ی وان  (۱۱۰۰ دلار) می‌گیرد، گفت: “نا از سال ۱۹۹۵ تا به حال حتی یک مورد عدم موفقیت نداشته‌ایم، و اکنون این عمل دیگر دردناک نیست.”

بای می‌گوید: “یک فرد کوتاه قد ممکن است با مشکلات متعددی روبه‌رو شود- از جمله در ازدواج، زندگی خانوادگی و محل کار. این شخص ممکن است احساس حقارت کند و دچار مشکلات روانی شود. من حتی افرادی را دیده‌ام که به این خطر می‌خواسته‌اند خودکشی کنند.”

اما آیا این جراح از رنج دیگران سود نمی برد؟ بای منتقدانش را جدی نمی‌گیرد، به خصوص آنهایی که بدون اینکه بدانند او دقیقا چکار می‌کند، با او مخالفت می‌کنند. اما مانند هر کار دیگر در چین، دولت این کشور در این مورد هم دخالت می‌کند.

وزارت بهداشت چین در سال ۲۰۰۶ دستوری به مقامات محلی فرستاد که از آنها می‌خواست تا اعمال جراحی ارتوپدی بلند کردن قد را محدود کنند – از جمله در بیمارانی که صرفا به دلایل زیبایی خواستار انجام این عمل هستند.

بر اساس این توصیه‌ها این عمل تنها می‌توان بر روی معلولان، افرادی ک پاهای‌شان به علل مادرزادی، تصادفات یا سایر بیماری‌ها بدشکل شده است، انجام شود. با وجود این توصیه دولت، بای هنوز عضو محترم انجمن ارتوپدی چین است و به اعمال بلند کردن قد خود ادامه می‌‌دهد.

اما این روش ابداعی پزشکان چینی نییست !

الیزاروف ( افزایش طول استخوان ، رفع کوتاهی اندام )

الیزاروف، ارتوپد مشهور روسی و مبتکر تنها روش جراحی افزایش قد در جهان است. او حدود ۵۰ سال پیش این عمل جراحی را در روسیه انجام داد و نزدیک ۲۰ سال است که این روش به کشورهای ایتالیا، چین، آلمان، فرانسه، امریکا و اخیرا ایران راه پیدا کرده است.

در روش الیزاروف برش ظریفی روی استخوان مثلا ساق پا داده می‌شود و دستگاه ایلیزاروف را به صورت ثابت از داخل و خارج روی قسمت شکافته شده استخوان قرار می‌دهند.

این دستگاه به وسیله پیچ‌هایی از طرفین ساق پا به خارج از استخوان متصل می‌شود و روزانه یک‌میلی‌متر پیچانده می‌شود. این کار باعث باز شدن فاصله دستگاه تعبیه شده در استخوان و در نتیجه، جوش خوردن استخوان در این فاصله می‌شود. یعنی طول استخوان روزانه یک میلی‌متر افزایش می‌یابد.در واقع در این روش برای ۷ سانت افزایش قد، حداقل ۳۱۰روز لازم است که دستگاه حجیم و فلزی الیزاروف بر روی پا باقی بماند.
[ 21 مرداد 90 ] [ 18:20 ] [ اقیانوس ]

About blog

Hi, my friends this blog is about Surgical Technology Students classroom problems & programs
I hope U be Ok & glad ,& joy of our blog .
please send your ideas about it(blog) in order to make it better
We're waiting 4 u,never forget us
توصیه میشود هنگام استفاده از بلاگ از موتورهای جستجو گری مانندGoogle Chrome یا Mozilla Firefox استفاده کنید

آدرس های دیگر وبلاگ
www.orkashan89.us.tf
www.orkashan89.net.tf
www.orkashan89.orq.r
www.orkashan89.mihanblog.com
www.orkashan89.edu.tf
این آدرس ها جهت جلوگیری از فیلتر شدن وبلاگ است.
myfacebook20@live.com
abouzar2002@live.com
abouzar_ali@rocketmail.com
abouzar2002@gmail.com
Last topics
The list of last topics
Topics
آمار سایت
بازدیدهای امروز : عزیز دل
بازدیدهای دیروز : عزیز دل
كل بازدیدها : عزیز دل
بازدید این ماه : عزیز دل
بازدید ماه قبل : عزیز دل
تعداد نویسندگان : جیگر
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

كد تقویم

كد عكس تصادفی

bahar22

كد پرواز پرندگان

Yahel - Around The World

خدمات وبلاگ نویسان-بهاربیست


Top Blog
Abouzar Trance

Create your badge
 خدمات وبلاگ نویسان جوان